Hrvatice nakon velike borbe savladale Japan

Pobjeda na početku drugog kruga

Ženska odbojkaška reprezentacija Hrvatske stigla je do svoje prve pobjede u prvom kolu drugog kruga Svjetskog prvenstva koje se igra u Italiji.

Nakon pet setova velike borbe igračice Angela Vercesija, brazilskog stručnjaka na klupi Hrvatske, slavile su s 3:2 u setovima.

Prvi set je pripao trećoj reprezentaciji svijeta rezultatom 25:18, ali su već u narednom s 25:23 Hrvatice izjednačile na 1:1 u setovima.

U dramatičnoj završnici trećeg seta hrvatske odbojkašice ipak nisu uspjele doći do set-lopte. Japanke su iskoristile treću set-loptu i treći set riješile u svoju korist rezultatom 27:25.

Poraz u trećoj dionici utakmice nije uticao na igru Hrvatica u četvrtom setu, a na kraju su konstantnu prednost pretvorile u konačnih 25:20 i izjednačenje na 2:2.

Već na samom početku odlučujućeg seta i povele odmah s 4:0 i tu prednost održavale do krajnjih i uvjerljivih 15:8.

S ova dva ogromna i neočekivana boda Hrvatska u drugoj fazi ima pet bodova, a očekuje još duele s Kinom, Azerbajdžanom i Belgijom, a još uvijek postoji nada da hrvatske odbojkašice budu među tri prvoplasirane koje nastavljaju takmičenje.

Interesantno je bilo i u duelu Dominikanske Republike i Belgije, a nominalni domaćin je uspio prokockati vodstvo od 2:0, ali je na kraju u petom setu riješio pitanje pobjednika.

Sjedinjene Američke Države su s 3:1 u setovima savladale Tursku.