Ilijašu samo bod nakon sjajnog duela novajlija u Banja Luci

PL BiH za odbojkaše, 1. kolo

Prvo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine za odbojkaše nije ponudilo neko iznenađenje, ali jeste jednu sjajnu utakmicu. U Banja Luci odličan meč odigrale su novajlije u ligi, ekipe Borca i Ilijaša. Nakon pet setova igre slavili su domaćini sa 3:2, a da je kojim slučajem bilo suprotno ne bi bio nezasluženo.

Domaći su poveli sa 1:0 nakon velike borbe u prvom setu koji su okončali pobjedom od 25:22, a onda su se odbojkaši iz Ilijaša revaširali u drugom, potom poveli sa 2:1 osvojivši suvereno treći set. Ipak, nešto slabija igra u naredna dva seta donijela im je poraz i samo bod na startu sezone.

Jedinstvo je kao domaćin bez većih problema savladalo Modriču s maksimalnih 3:0, dok je identičnim rezultatom Gacko savladalo Kakanj, koji je ozbiljniji otpor pružio samo u prvom setu.

Domaljevac je bio, takođe, maksimalan protiv Radnika, iako je prva dva seta riješio u svoju korist, oba puta sa minimalna dva poena prednosti. Prvo kolo biće kompletirano nakon što posljednji susret 8. oktobra odigraju Bosna iz Kalesije i Mladost.