Karate klub Bugojno uspješan u Splitu

Osvojeno pet medalja

S. Mlaćo

Nakon zimske pauze članovi Karate kluba Bugojno na fantastičan način otvorili su novu sezonu.

Na međunarodnom takmičenju koje je održano u Splitu  takmičari ovog kluba osvojili su ukupno pet medalja  i to jednu zlatnu, dvije srebrene i dvije bronzane medalje. Nastup na Split karate kupu uzelo je ukupno 54 kluba iz pet država (Hrvatska, Slovenija, Crna Gora, Italija i Bosna i Hercegovina) sa ukupno 700 takmičara.

Zlatnu medalju osvojila je Amna Dlakić u kategoriji borbe mlađe kadetkinje +55 kg, a srebrene medalje osvojili su Ema Cetin kate juniorke i Amna Kaharević borbe kadetkinje -54 kg.

Bronzane medalje osvojili su Armin Ljubunčić borbe kadeti -52 kg i Amar Maglić borbe juniori -55 kg.

Treneri na ovom turniru ispred Karate kluba Bugojno bili su Samir Hozić i Erdin Tihak.