Kipyegon uzela zlatnu medalju

Finale na 1500 m u ženskoj konkurenciji

E. Ganibegović

U finalu utrke na 1500 metara zlatnu medalju je osvojila Faith Chepngetich Kipyegon.

Kipyegon je nastavila sa dobrim rezultatima na velikim takmičenjima, te je tako sa vremenom 4:02.95 osvojila zlatnu medalju u Londonu, dok je prošle godine na Olimpijskim igrama, također bila najbolja.

Iza sebe je ostavila Jennifer Simpson, koja je osvojila srebro sa vremenom 4:02.76, dok je Caster Semenya, koja je se patila cijelu utrku, uspjela na kraju zauzeti treću poziciju sa vremenom 4:02.90 i tako osvojiti bronzanu medalju.