Mladost slavila u gradskom derbiju, pobjede novajlija

Premijer liga za odbojkaše, 9. kolo

Deveto kolo Premijer lige BiH za odbojkaše donijelo je gradski derbi u Brčkom, ali od derbija nije viđeno puto toga. Mladost je sa maksimalnih 3:0 bila bolja od gradskog rivala Jedinstva.

Banjalučki Borac je trijumfom od 3:1 nad Modričom na domaćem terenu stigao do svoje šeste ovosezonske pobjede, dok je identičnim rezultatom slavio i drugi novajlija u odbojkaškoj eliti. Ekipa Ilijaša je na svom parketu pobijedila Domaljevac.

Iako su gosti iz Posavine prvi set 'na razliku' riješili u svoju korist, ekipa iz Ilijaša je u naredna dva seta prezentirala mnogo bolju igru, te zasluženo povela sa 2:1. U četvrtom setu viđeno je mnogo uzbuđenja, a onako kako su izgubili prvi set, tako su u četvrtom domaći igrači stigli do pobjede. Slavili su sa 27:25 za konačnih 3:1

Sličan razvoj situacije bio je i u meču Radnika i Gacka. Domaćini su poveli sa 1:0, da bi u naredna tri seta na terenu postojala samo ekipa iz Hercegovine.

Kakanj je na svom terenu sa 3:0 savladao Bosnu iz Kalesije i tako stigao do svoje pete pobjede u ovoj sezoni.