Naše karatistkinje prve u Hrvatskoj

Na turniru u Slavonskom Brodu

Na Međunarodnom turnir «Slavnoski Brod 2008» karatistkinje iz Bosne i Hercegovine bile su veoma uspješne. Prvo mjesto ekipno osvojila je ženska reprezentacija naše zemlje. Bosnu i Hercegovinu, na pomenutom takmičenju u Hrvatskoj na pobjedničkog postolje vinule su Merima Sofitć, Mirsada Suljkanović, Lejla Ferhatbegović-Dizdarević, Tanja Umičević i Arnela Odžaković.

U seniorskoj pojedinačnoj konkurenciji druga je bila Mirsada Suljkanović (do 60 kilograma), dok je Lejla Ferhatbegović-Dizdarević trećeplasirana u konkurenciji do 53 kilograma.

Predstavljajući Tuzla Sinbru u Slavonskom Brodu do zlatnog odličja došla je juniorka Maja Kolanović (do 53 kilograma). Srebro je pripalo Ervinu Halilčeviću (do 76 kilograma), a juniorski tim Tuzla Sinbre bio je, takođe, drugi. Treće mjesto osvojila je Amila Fazlića (preko 59 kilograma).

Na turniru je nastupilo više od 600 takmičara iz Slovenije, Hrvatske, Slovačke i BiH.