Novajlije namučile prošlogodišnje finaliste play-offa

Premijer liga BiH za odbojkaše, 14. kolo

U najboljem takmičenju odbojkaša u Bosni i Hercegovini odigrane su utakmice 14. kola.

Drugoplasirani sastav Gacka je upisao gostujući trijumf protiv Modriče, a Gačani su slavili lako i uvjerljivo sa maksimalnih 3:0. Gostujuću pobjedu zabilježili su i odbojkaši Domaljevca koji su sa 3:0 slavili u Kalesiji protiv Bosne, dok je maksimalnu domaću pobjedu upisao Kakanj protiv Radnika.

Dvije utakmice odigrane u Brčkom ponudile su najbolju odbojku na terenima Premijer lige BiH za muškarce u okviru 14. kolo. Jedinstvo je stiglo do pobjede od 3:1 protiv novajlije Borca, i to nakon što su gosti iz Banaja Luke poveli sa 0:1 osvojivši prvi set sa rezultatom 25:23. U nastavku su domaći zaigrali angažovanije, ali sva tri preostala seta seta gosti su pružali odličan otpor. Da odvedu utakmicu u peti set i tako osvoje jedan siguran bod Banjalučanima je nedostajalo i malo sreće.

Kod aktuelnog šampiona Mladosti iz Brčkog gostovao je drugi novajlija. Ilijaš je uspio izvući takođe jedan set, ali je opšti dojam da je gostujući sastav mogao do boda, nedostajalo im je malo koncentracije u ključnim trenucima trećeg i četvrtog seta.

Modriča-Optima - Gacko 0:3 (16:25, 12:25, 19:25)
Bosna - Domaljevac 0:3 (16:25, 17:25, 21:25)
Jedinstvo - Borac 3:1 (23:25, 25:22, 25:19, 25:23)
Mladost - Ilijaš 3:1 (25:15,25:23,21:25,25:22)
Kakanj - Radnik 3:0 (25:16, 25:19, 25:22)