Novi sjajan rezultat: Tuka treći u Briselu

Završni miting Dijamantne lige

A. Beganović

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka u Briselu je na završnom mitingu Dijamantne lige osvojio je treće mjesto u trci na 800 metara.

Nakon sjajnih rezultata proteklih mjeseci, naš najbolji atletičar je još jednom obradovao sve Bosance i Hercegovce i to u Briselu gdje je u trci na 800 metara zauzeo sjajno 3. mjesto.

Tuka je dionicu od 800 metara istrčao u vremenu 1:45.45, a brži od njega su bili Nijel Amos (1:45.25), koji je zauzeo 2. mjesto, te Adam Kszczot (1:45.12), koji je kroz cilj prošao kao prvoplasirani.

Amos je i ukupni pobjednik Dijamantne trke sa 16 bodova, Kszczot je drugoplasirani sa 10 bodova, a naš Tuka trećeplasirani sa šeest osvojenih bodova.