Oboren državni rekord u štafeti 4x400 metara

Završeno Balkansko prvenstvo u Rumuniji

U Rumuniji je završeno 65. Balkansko prvenstvo za seniore i seniorke u atletici. Jak vjetar drugog dana takmičenja sigurno je uticao u određenoj mjesri na ostvarene rezultate, ali i pored toga, gledaoci na stadionu u Piteštiju mogu biti zadovoljni viđenim. Imali su priliku uživati u predstavi koju su im priuštili atletičari koji će biti učesnici na predstojećim velikim takmičenjima u Riju i Amsterdamu, a pojedini će se boriti i za najveća odličija.

Iako oslabljena nenastupanjem Mešića, Pezera i Kimani, Atletska reprezentacija Bosne i Hercegovine se okitila sa nekoliko medalja.

Drugog dana takmičenja nastupilo je 13 atletičara i atletičarki iz Bosne i Hercegovine. Najbolje rezultate su ostvarili Dejan Mileusnić i Amel Tuka koji su u svojim disciplinama osvojili zlatne medalje. Dejan Mileusnić je pobijedio u bacanju koplja sa hicem od 77,83metra, dok je Amel Tuka rutinski istrčao trku na 800 metara za 1:47,70 i tako osvojio zlatnu medalju.

Osman Junuzović u trci na 3000 metara stipl završio je na trećoj poziciji sa vremenom 9:00,06.

Mladena Petrušić u sedmoboju je osvojila treću poziciju sa osvojenih 4785 bodova.

Priliku za plasman na Evropsko prvenstvo u Amsterdam, imala je i muška štafeta 4x400 metara, međutim na kraju se nisu uspjeli plasirati. Postavili su novi državni rekord koji je bio dovoljan za treću poziciju na Balkanskom prvenstvu. Malkočević, Avdić, Mujezinović i Tuka, štafetu 4x400 metara su istrčali za 3:09,49.

TROSKOK – Sedin Hećo – 13,93 m – 10. pozicija

Štafeta 4x400 metara – Smajlović, Lemez, Bečić, Ožegović – 3:49,40 – 5. pozicija