Odbojkašice Igmana briljirale na turniru u Odžaku

Play-off turnir za Super ligu

Nakon što su ligaški dio takmičenja u 1. ligi FBiH grupa A2 okončale sa maksimalnih deset pobjeda, odbojkašice Igmana dominirale su i na prvom polufinalnom turniru play-offa koji je proteklog vikenda odigran u Odžaku.

Ilidžanke su u prvom susretu sa ubjedljivih 3:0 savladale Troglav, a u utakmici prvog dana turnira koja je slijedila poslije ove nakon pet setova igre domaći Napredak je sa 3:2 savladao Žepče. I u svom drugom susretu na turniru odbojkašice Igmana su trijumfovale sa maksimalnih 3:0, a ovoga puta su bile od Žepča.

Identičnim rezultatom u 2. koli je Napredak savladao Troglav, pa je 3. kolo i meč između Napretka i Igmana odlučivao o pobjedniku turnira, obzirom da su obje ekipe osigurale plasman na završni turnir.

Nakon dva seta igre domaćin turnira je vodio sa 2:0 i u trećem periodu igre imao je prednost od 23:21, ali su igračice Senada Hodžića smogle snage da naprave veliki povratak u set koji su sa 24:26 riješile u svoju korist. Ništa manje napeto nije bilo ni u četvrtom setu u kojem su Ilidžanke ponovo slavile na razliku, a ovoga puta rezultat je glasio 27:25.

U odlučujućem petom setu psihološka prednost bila je na prvoplasiranom sastavu A2 grupe 1. lige FBiH, pa je tim sa Ilidže slavio sa 15:10 I tako upisao svoju trinaestu ovosezonsku pobjedu iz isto toliko utakmica u ovoj sezoni.

Nagrada za najbolju igračicu na turniru završila je u rukama igračice ŽOK Napredak Amre Džaferović.

Na drugom play-off turniru koji je održan u Maglaju pravo nastupa na finalnom turniru izborio je sastav Maglaj i Breza 1934.

Finalni turnir za prvaka 1. lige FBiH bit će odigran 5. i 6.aprila 2014. godine, a tehnički organizator i mjesto odigravanja bit će određeni na osnovu raspisanog konkursa.