Popunjena još tri mjesta u play offu

Važne pobjede Panthersa, Bengalsa i Patriotsa

Nakon 16 odigranih kola regularnog dijela sezone u NFL-u, popunjena su još tri mjesta u play offu. To su Caarolina Panthersi (NFC) te Cincinnati Bengalsi i New England Patriotsi u AFC-u.

Panthersi su na svom Bank of America stadionu pobjedili New Orleans Saintse 17:13. Gosti su imali vodstvo 13:10 23 sekunde prije kraja, a onda je Cam Newton pronašao 14 yardi dugim dodavanjem Domenika Hixona. To je bila 11 ovosezonska pobjeda Panthersa, sedam iz osam utakmica na domaćem terenu.

Bengalsi su pred svojim navijačima razbili Minosta Vikingse 42:14. Andy Dalton je podijelio četiri TD dodavanja, ukupno je osvojio velikih 366 yardi.

Jednako težak poraz doživjela je i ekipa Baltomorea Ravensa. Joe Flaco je imao dva, Tyrod Taylor jedan interception. Zanimljivo, Patriotsi su na kraju pobjedili 41:7, a Tom Brady je imao samo jedno TD dodavanje i to za Shanea Vereena pet minuta prije kraja prve četvrtine. Running back New Englanda, LeGarrette Blount je izborio dva TD-a.

Pored ova tri susreta svakako vrijedi spomenuti i Peytona Manninga koji je u pobjedi Denvera protiv Houston Texansa 37:13, bacio 400 yardi, osvojio 4 TD-a čime je stigao do 51. u sezoni. na taj način je prestigao rekorda Toma Bradyja iz 2007.godine.