Šampionke od derbija napravile "običnu" utakmicu

Premijer liga BiH za odbojkašice, 15. kolo:

Petnaesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine nije donijelo neko veliko iznenađenje, iako je malo nedostajalo da posljednjeplasirana ekipa HE na Drini upiše prvu ovosezonsku pobjedu. Ipak, na kraju je sastav iz Višegrada poražen nakon pet setova igre od Bihaća.

Dva puta su domaće igračice imale vodstvo u setovima, a u oba navrata do njih su stizale pobjedama od 27:25. Ipak, na kraju je četvrtoplasirana ekipa na tabeli zasluženo trijumfovala, a svoj pravu snagu i kvalitet Bišćanke su pokazale u posljednja dva seta.

U duelu novajlija BL Volley je upisao maksimalnu pobjedu nad Vogošćom, koja se od nakon katastrofalne igre u prvom setu uspjela oporaviti tek u trećem setu, ali je tada već bilo kasno, pa je 11. ovosezonski poraz bio neizbježan.

Sastav Slobode upisao je značajnu pobjedu u borbi da izbjegne play-out. Direktnog konkurenta, ekipu Radnika iz Bijeljine, Tuzlanke su pobijedile i to u gostima sa 3:1, dok je Gacko bilo ubjedljivo protiv Modriče i slavilo sa maksimalnih 3:0.

U susretu koji je trebao biti derbi, makar prema stanju na tabeli (prvi protiv drugog op.a), odbojkašice Jedinstva su sa 3:0 savladale sastav Kule iz Gradačca. Prilično lako obzirom da gošće niti u jednom od setova nisu prekoračile granicu od 20 osvojenih poena.

Gacko - Modriča 3:0 (25:22, 25:18, 25:17)
HE na Drini - Bihać-Preminger 2:3 (27:25, 19:25, 27:25, 12:25, 8:15)
Bimal-Jedinstvo - Kula-Gradačac 3:0 (25:10, 25:17, 25:16)
BL Volley - Vogošća 3:0 (25:9, 25:19, 25:23)
Radnik - Sloboda 1:3 (25:22, 14:25, 24:26, 20:25)