Šampionke prejake za Bišćanke, poraz Vogošće u Bijeljini

PL BiH za odbojkašice, 5. kolo

U derbiju 5. kola Premijer lige BiH za odbojkašice, ekipa Bimal-Jedinstva slavila je pobjedu nad timom Bihać-Preminger rezultatom 3:0 i tako ostala jedina ekipa sa maksimalnim učinkom.

Ni u jednom setu nije bilo previše neizvjesnosti, pa je Jedinstvo slavilo laganu i uvjerljivu pobjedu.

Jedini sarajevski klub - OK Vogošća, nije uspjela na gostovanju u Bijeljini ponoviti dobru igru kao iz prošlog kola, te su poraženi od Radnika sa maksimalnih 3:0, ali uz mnogo više neizvjesne setove, nego je to bilo u meču Jedinstvo - Bihać.

Vogošćanke su u sva tri seta pružile dobar otpor, ali protiv iskusnijih Bijeljinki, nisu mogle više od časnog poraza.