Sedmo mjesto za Sabinu Haračić

EP u judou za kadete i kadetkinje

Sabina Haračić, članica Judo kluba Bosna iz Sarajeva osvojila je sedmo mjesto na kadetskom Evropskom prvenstvu koje je danas završeno u Olimpijskoj dvorani Zetra u Sarajevu.

Haračićeva je nastupila u kategoriji do 70 kilograma, a nakon što je u prvom kolu poražena od predstavnice Srbije u repasažu je bila bolja od vršnjakinja iz Izraela i Ukrajine. Malo je nedostajalo da naša reprezentativka osvoji i medalju, ali je u borbi za treće mjesto poražena od predstavnice Španije.

Reprezentacija Rusije osvojila je najviše medalja 12 (četiri zlatne, pet srebrenih i tri bronzane). Na drugom mjestu je Njemačka sa osam odličja (tri zlata i pet bronzi), dok je na trećem Holandija sa sedam medalja (jedno zlato i po tri srebra i bronze).

Na prvenstvu je nastupilo oko 600 takmičara iz 40 zemalja Starog kontinenta, a organizatori prvenstva Judo savez BiH dobili su pohvale od svih učesnika.