Špotakova zlatna u bacanju koplja, Kolak tek četvrta

SP u Londonu

Čehinja Barbora Špotakova osvojila je zlatnu medalju u bacanju koplja na Svjetskom prvenstvu u Londonu.

Hrvati su polagali nade u Saru Kolak, ali olimpijska pobjednica iz Rija završila je na četvrtom mjestu sh icem od 64.95 metara.

Sara je u finalu kratko držala vodstvo nakon druge serije, dvaput je prestupila, a ostali hici nisu letjeli dovoljno daleko za svjetsko postolje.

Zlato je osvojila iskusna Čehinja Barbora Špotakova, čiji je pobjednički hitac išao do 66.76 metara, a druga je bila Kineskinja Li Lingwei sa 66.25, dok je centimetar lošija bila trećeplasirana joj sunarodnjakinja Lu Huihui.