Stota pobjeda Brazila na svjetskim prvenstvima, poraz Srbije

SP u odbojci

Na Svjetskom prvenstvu za odbojkaše u Poljskoj odigrano je 2. kolo druge faze.

Iranci su u grupi E savladali Argentinu s maksimalnih 3:0 i tako upisali svoju drugu pobjedu u ovoj fazi takmičenja.

Selekcija Srbije je odlično otvorili duel protiv Amerike. Izabranici Igora Kolakovića dobro su počeli i drugi set, ali je on na kraju, nakon velike borbe, pripao Amerikancima sa rezultatom 31:29. Gubitak ova seta bitno je utjecao na srbijanske odbojkaše pa je na kraju Amerika slavila s 3:1.

Domaćin je savladao Italiju s 3:1, a identičnim rezultatom Francuska je porazila Australiju.

Drugo kolo druge faze SP-a obilježila je selekcija Brazila. Trijumfom nad Kinom od 3:0 izabranici Bernarda Rezendea upisali su svoju 100. pobjedu na svjetskim prvenstvima. Kanađani su stigli do druge pobjede u ovoj fazi, takmičenja, a s 3:0 bili su bolji od Finaca.

Nijemci su trijumfovali protiv Bugarske s 3:1, a aktuelni šampioni su s identičnim ishodom slavili protiv Kube.