Bh. juniori poraženi od Slovenije

Turnir "Rukomet je moja budućnost"

S. Mlaćo

U Bugojnu je danas započeo V. Međunarodni rukometni turnir "Rukomet je moja budućnost" za igrače rođene 1998.godine.

Turnir su otvorile juniorske selekcije Slovenije i BiH, a Slovenci su zasluženo slavili 33:30 (16:14)

Na samom početku vidjeli smo izjednačen rukomet, a zatim naši momci dolaze u prednost 9:6. Ipak, to nisu uspjeli dugo zadržati pa je Slovenci prave preokret 11:10.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 16:14, a u redovima naše reprezentacije najbolji je bio Eldar Starčević.

U drugom poluvremenu se igralo gol za gol, ali sedam minuta prije kraja Slovenci odlaze na 29:26 i već tada je bilo poznato da će naša selekcija turnir otvoriti porazom.

Na kraju je završilo 33:30 za Sloveniju, a u redovima pobjedničke momčadi bolji od ostalih bili su Horvar Gašpar i Domen Novak sa po šest pogodaka, dok se u našoj selekciji istakao Eldar Starčević sa osam pogodaka.

Grupa "A", turnir "Rukomet je moja budućnost"

Slovenija - BiH 33:30 (16:14)

Slovenija: Ozmec 2, Matic 3, Gašpar 6, Novak 6, Makuc 3, Drobež 2, Kavčić 4, Kotar 1, Kotar 3, Tine 1, Kosi 2.

BiH: Karanovič 3, Kreso 4, Zelić 2, Grgič 3, Hamzić 3, Sivić 4, Jozinovič 3, Starčević 8.