Bh. kadeti očitali lekciju Gruzijcima

Evropsko prvenstvo B divizije

Kadetska rukometna reprezentacija BiH ostvarila je pobjedu u prvom kolu Evropskog prvenstva B divizije.

Izabranici Zdenka Grbavca bili su bolji od domaće reprezentacije Gruzije i na kraju su sasvim zasluženo slavili s 13 golova razlike - 32:19.

Naši rukometaši su potpuno kontrolisali meč. U prvom poluvremenu su zahvaljujući odličnoj odbrani i golmanu Grbavcu primili samo pet golova, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 14:5.

Dominantna igra viđena je i u nastavku. Raspoloženi bh. rukometaši nisu dozvolili Gruzijcima nijedan trenutak nade da mogu nešto napraviti u ovom meču i na kraju su slavili s 13 golova razlike.

Najefikasniji igrači u našem timu bili su Karanović i Sivić sa šest golova.