Bh. rukometaši bolji od Saudijske Arabije

Trijumf rukometaša

Rukometaši Bosne i Hercegovine pobijedili su danas Saudijsku Arabiju sa 28:22 u prijateljskom meču.

Naši rukometaši su nakon poraza od Makedonije u Beogradu danas odmjerili snage sa Saudijskom Arabijom. Izabranici Bilala Šumana slavili su sa 28:22, nakon što su na poluvremenu vodili sa 14:8.

Najefikasniji u našem timu bio je Vegar sa šest golova, dok su po tri postigli Ovčina, Nuić, Tarabochia, Vražalić i Vranješ. Benjamin Burić je sakupio 15 odbrana i odbranio čak četiri sedmerca.

U redovima Saudijske Arabije Aziz Rada i Al Salem postigli su po pet golova, dok ej Al Saeed upisao 11 odbrana.

Dvorana na Košutnjaku. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Srbija). Sedmerci: BiH 3(2), S. Arabija 10 (3). Isključenja: BiH 14, S. Arabija 14 minuta. Rezultat: BiH – S. Arabija 28:22 (14:8).

BOSNA I HERCEGOVINA: B. Burić (15 odbrana, 4 sedmerca), Serdarević, Efendić (5 odbrana, 2 sedmerca), Ovčina 3, Nuić 3, Terzić 1, Vegar 6, Čelica, Lončar, Tarabochia 3 (2), Marjanac, Karačić, Pavlak 1, Malinović, Vražalić 3, Jarak, Zulfić, S. Burić 5, Vranješ 3, Prce, Toromanović. Selektor: Bilal Šuman.

SAUDIJSKA ARABIJA: Al Saeed (11 odbrana), Al Salem, Almontury, Abu Alrahi 2. Al Abass, Alabdulali, Aziz Rada 5, Aljanabi 2, Alabas, Alfarhan, Almohasen, Al Salem 5, Al Obaidi 1, Al Hamad, Alhannabi, Almaa, Alzaer. Al Safar. Selektor: Nenad Kljaić.