Bh. rukometaši se plasirali na Evropsko prvenstvo

Završene kadetske kvalifikacija u Banjoj Luci

Današnjom pobjedom protiv Holandije (27:25) muška rukometna kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-18) osvojila je prvo mjesto u Grupi 2, te izborila plasman na Evropsko prvenstvo koje će se održati u avgustu ove godine u Brnu (Češka Republika).

Plasmanom na smotru najboljih selekcije Starog kontinenta naši rukometaši ostvarili su istorijski uspjeh, jer su postala prva nacionalna reprezentacija u ovom sportu u svim kategorijama koja je izborila učešće u završnici nekog velikog takmičenja.

Kvalifikacioni turnir se igrao u banjalučkoj dvorani Borik, a izabranici selektora Aleksandra Dugića pored današnje pobjede protiv Holanđana, savladali su i Luxemburg (43:31), te remizirali sa Francuzima (29:29).

Osim naše reprezentacije na Evropsko prvenstvo se plasirala i Francuska koja je osvojila drugo mjesto u našoj grupi, uz dva remija te trijumf nad Luxemburgom.