Borac poveo u finalnoj seriji protiv Izviđača

Rukometno prvenstvo BiH

Rukometaši banjolučkog Borca poveli su u finalnoj seriji play-off prvenstva BiH protiv Izviđača.

Banjolučani su na svom parketu savladali goste iz Ljubuškog sa 33:26.

Gosti su vodili većim dijelom prvog dijela, ali je Borac na poluvremenu vodio 14:13.

U nastavku se igralo gol za gol, ali Borac pravi seriju od 7:1 i na kraju dolazi do sigurne pobjede.

Najefikasniji kod Borca bili su Đukić sa devet i Vujović sa osam golova, dok je Ereš na drugoj strani postigao devet golova.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Finalna serija igar se na tri pobjede, a Izviđač je u sljedećem meču, koji se igra 13. maja, domaćin.