Borac u Skoplju zaleđen na minus 18

Ubjedljiva pobjeda Metalurga

A. Beganović

U okviru 13. kola SEHA lige rukometaši Metalurga su sa 36:18 savladali Borac iz Banja Luke.

U duelu Metalurga i Borca makedonska momčad je opravdala ulogu favorita i na kraju je zasluženo upisala visoku pobjedu.

U prvih petnaestak minuta Borac je dobro parirao favoriziranim domaćinima, no u drugom dijelu prvog poluvremena izabranici Line Červara su dodali gas, pa su na odmor otišli sa viškom od deset golova (16:6).

U drugih 30 minuta na terenu ista priča, odnosno Metalurg je rutinskom igrom iz minuta u minum povećavao prednost, za konačnih 36:18.

Najefikasniji u redovima Metalurga bili su Igor Mandić sa osam, te Dejan Manaskov sa šest pogodaka, dok je Miloš Njezić sa pet pogodaka bio najefikasniji kod Borca.