Bosna LO podigla jedan od dva željena trofeja

Sarajevski rukometaši na putu ka duploj kruni

Rukometaši sarajevske Bosne Lido osiguranje današnjim osvajanjem Kupa BiH došli su do jednog od dva trofeja koja žele u ovoj sezoni. Na korak su i do odbrane titule prvaka BiH, pa će, po svemu sudeči, uzeti duplu krunu u našoj zemlji.

U sjajnoj utakmici finala Kupa BiH u dvorani «Ramiz Salčnin» na Mojmilu pobijedili su Konjuh iz Živinica, «gusto», ali zasluženo, rezultatom 26:24, pa su pored pehara i medalja od Rukometnog saveza BiH inkasirali i 5.000 maraka.

Utakmicu su Sarajlije otvorile odlično i imali su ogromnu prednsot od 8:1 u 16. minutu, kada su Živiničani preko Bjelobrkovića postigli i prvi gol iz igre i smanjili na 8:2. Činilo se da će finale biti nezanimljivo, jer je na golu Bosne sve skidao Grahovac, dok je Toromanović nemilice punio mrežu Konjuha (prva četiri gola dao za Bosnu). No, tada je na golu Konjuha proradio izuzetno kvaliteteni Omerovića (ukupno imao 19 odbrana na utakmici), pa je inicirao svoje saigrače na bolju igru. Živiničani su napravili seriju od nevjerovatnih, ali istinitih 6:0, u periodu od 18. do 21. minuta, te od 1:8, došli na 7:8 i tada je opet sve bilo otvoreno. Međutim, Bosna im nije dozvolila da pređu u vodstvo, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Toromanoviću, te se na odmor otišlo sa dva gola razlike u korist aktulenog pravaka BiH (14:12).

I u nastavku mnogo uzbuđenja. Za dva minuta igre Konjuh je poravnao rezultat na 14:14, ali Bosna je i potom uspijevala održvatai gol, dva, do tri prednosti. Trinaest minuta prije kraja utakmice nakon kontre koju je istrčao i realizovao Muhić, Konjuh je opet bio u egalu - 21:21. Mnogi su pomislili da Bosna posustaje, ali tako nije bio. Tada je proradio Anisimov, kao i ponovo Grahovac na golu (ukupno imao 18 odbrana).

Bosna LO - Konjuh 26:24 (14:12)
Dvorana «Ramiz Salčin» u Sarajevu. Sudije: Vejsil Beširević (Bihać) i Emir Dautović (Cazin). Gledalaca: 1.400. Sedmerci: Bosna LO 10 (5), Konjuh 5 (4). Isključenja: Bosna LO 12 minuta, Konjuh 18 minuta.

BOSNA LIDO OSIGURANJE: Grahovac, Martinović 2, Čačić 1, Pucelj, Stevanović 4, Anisimov 6, Stojanović 2, Toromanović 9, Omerčević 1, Jonovski, Divković, Jahić 1, Kratović, Šabanović. Trener: Gregor Cvijič.
KONJUH: Savić, Labendž, Đerzić 8, Memić, Aljić, Kerezović 6, Rahimić, Bećar, Muhić 3, Burgić, Begić 4, Ferhatbegović 2, Bjelobrković 1, Omerović. Trener: Emir Junuzović.
Prelomni trenutak finala desio po isteku 59. minuta. Konjuh je bio u napadu za izjednačenje pri rezultatu 25:24 za Bosnu. Grahovac je odbranio šut Kerezovića, doduše, malo i uz pomoć prečke, a studenti idu u kontru, iz koje je za sedmerac fauliran Martinović. Anisimov uzima loptu i 55. sekundi prije kraja susreta «zabija» za ispostavilo se konačnih 26:24. U posljednjem napadu Konjuha puca Đerzić, no bez uspjeha, a lopta do kraja meča ostaje u rukama slavljenika.

Slavlje Sarajlija donekle je pokvarila operacija Petra Kapisode, koji se povrijedio u subotnjem polufinalnom susretu sa Bosnom iz Visokog. Operisao je danas ligamnte zkočnog zgloba, pa je za njega ova sezona završena.

copyofdsc_5790597x265_597SportSport.ba uvijek uz šampione!