Bosna s plus pet odlazi u Mostar

Četvrtfinale Kupa BiH

Rukometaši Bosne savladali su Zrinjski u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH sa 26:21.

Bosna je u dvorani Ramiz Salčin na Mojmilu ugostila Zrinjski, te je na kraju došla do pobjede od pet golova razlike.

Studenti, koje je s klupe predvodio Zuhdija Korkarić, tako će 29. marta u Mostaru braniti pet golova prednosti i pokušat će izboriti polufinale Kupa BiH.

Domaći su nakon uvodnih deset minuta igre vodili 7:5, a na poluvremenu je rezultat glasio 14.10.

U nastavku još bolja igra Sarajlija, koji su imali i šest golova prednosti, a na kraju su slavili sa 26:21 i trenutno su bliže polufinalu od svog rivala iz Mostara.

Po četiri gola u timu Bosne postigli su Šarenac, Alibegović, Osmahodžić i Komnenović. Na drugoj strani Delić je zabio pet, a Bošković i Sarajlić po četiri gola.