Cimos Koper u četvrtfinalu Lige prvaka

Terićev Veszprem i Toromanovićeva Wisla eliminisani

Nakon revanš utakmica osmine finala, poznate su klubovi koje ćemo gledati nastavku rukometne Lige prvaka. Španija ima tri predstavnika, Njemačka dva, po jednog daju Slovenija, Hrvatska i Danska.
U osmini finala su eliminisani jaki klubovi kao što su Hamburg, Veszprem, Kielce. Super zanimljivo je bilo u duelu HSV Hamburga i Füchse Berlina. Gosti su branili dva gola prednosti iz prve utakmice, a domaći su u 40.minuti vodili 17:12.Gosti odgovaraju serijom 5:0 u utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu. Alexander Petersson pogađa u 59.minuti za + 1 gostiju, šut Duvnjaka brani Heinevetter i Füchse Berlin pobjedom 23:24 odlazi u četvrtfinale. Heinevetter je imao 21 odbranu.

Cimos Koper Bojana Skoke je hvatao gol zaostatka iz Poljske i na kraju je prošao. Vive Kielce je u jednom trenutku vodio 14:17, ali se Slovenci ne predaju.Škof je zastavio goste, a gol za prolaz dalje zabija Brumen sa krila 1:30 prije kraja. Buntić je na drugoj strani šutirao, Škof je upisao 18 odbranu za 25:23.Bojan Skoko nesuđeni reprezentativac BiH je postigao tri gola.

Ademar Leon je odbranio tri gola prednosti iz prve utakmice protiv Veszprema Mirsada Terzića. Mađari su imali u nekoliko navrata i četiri razlike, ali nisu izdržali. Rafael je postigao gol u posljednjoj minuti za 27:25.

Barcelona Danijela Šarića nije imala problema sa Montpellierom. Nakon +2 za francuze u prvoj utakmici, u revanšu je Barcelona slavila 36:20. Ubjedljiv je bio i Kiel protiv Wisle Muhameda Toromanovića. Na kraju je bilo ukupno +15. Toromanović je u dvije utakmice zabio osam golova.