Crna Gora savladala Švedsku

Protiv Rusije meč odluke

D. Vejo

Rukometna selekcija Crne Gore slavila je večeras protiv Švedske rezultatom 28:24 (16:7) u meču petog kola kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Crnogorski rukometaši praktično su utakmicu završili već u prvom poluvremenu. Sjajnom odbranom, ali i još boljom realizacijom u napadu, domaći igrači diktirali su tempo.

Nakon prvih pola sata, na semaforu dvorane u Nikšiću stajalo je 16:7 u korist Crne Gore.

Pravo sportsko čudo bilo je potrebno Skandinavcima u nastavku da stignu prednost, ali i preokrenu rezultat.

Uspjeli su Šveđani da istope prednost domaćih rukometaša, ali to je bilo sve što su mogli učiniti.

U trijumfu Crne Gore istakao se Vuko Borozan sa 10 pogodaka.

Crnogorski rukometaši nalaze se na bod od plasmana na Euro. Oni će 17. juna u posljednjem kolu gostovati u Moskvi, selekciji Rusije koja je večeras bila bolja od Slovačke rezultatom 25:24.