Derventa ubjedljiva na domaćem terenu protiv Goražda

Premijer liga BiH, 16. kolo

Kako je i očekivano bilo ekipa Dervente je u ulozi favorita ostvarila prvu pobjedu u nastavku proljetnog dijela sezoni, a Goražde nije imalo šanse pa su domaćini zasluženo trijumfovali rezultatom 32:24.

Sve što su pružili gosti iz Goražda bilo je njihovo vodstvo u 8. minuti igre pri rezultatu 3:2.

Nakon toga Derventa igra dobro u odbrani i još bolje u napadu tako da je razlika rasta i nije bilo rezultatske neizvjesnosti. Na kraju je bilo konačnih i maksimalnih 32:24

RK Derventa - RK Goražde (15:12) 32:24
Sportska dvorana Derventa. Gledalaca: 300. Sudije: Mario Primorac i Žarko Hrstić (Ljubuški). Delegat: Miljević Aleksandar.

RK Derventa: Vranješević(8 odbrana), Marić 2, Ninković 1, Sibinčić 3, Lukić 1, Zemunović 1, Škrga 1, Davidović 5, Mišanović 1, Pekić 6, Ristić 3, Jokanović(3 odbrane), Stanković 4, Marčeta 4. Trener: Zoran Dokić.

RK Goražde: Bukva 2, Osmanković 2, Marić 2, Fazlić 3, Krakonja 1, Jamak 4, Grujić 1, Šehović, Pušilo, Merkez 5, Šundo, Pival 3, Džananović, Hošo 1, Peruničić, Pleh. Trener: Džana Nermin.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Sedmerci: RK Derventa 1 (1), RK Goražde 3 (5). Isključenja: RK Derventa: 8 minute, RK Goražde: 4 minute.

U sljedećem 17. kolu ekipa Dervente gostovati će u Mostaru kod ekipe Zrinjskog.