Derventa uspješnija od Konjuha

Rukometna Premijer liga

Rukometaši Dervente su večeras na svom terenu savladali Konjuh rezultatom 33:30 u 18. kolu Premijer lige.

Domaći tim je bolje otvorio meč i nakon prvog poluvremena je vodio sa 17:14, a onda je u nastavku utakmice uspio sačuvati prednost i doći do svoje 10. pobjede u sezoni.

Najefikasniji igrač Dervente bio je Vukašin Zekić sa osam golova, dok su njegovi saigrači Danijel Božić i Slaven Šijaković postigli po sedam. U ekipi Konjuha najefikasniji je bio Davor Kadić sa osam golova.

Derventa nakon ovog kola zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 31 bodom, dok je Konjuh peti sa 28.