Dva gola Vražalića za Bešiktaš

Liga prvaka

Rukometaši lisabonskog Sportinga pobijedili su Bešitkaš 34:27 u susretu 7. kola grupe D Lige prvaka.

Apsolutna dominacija Sportinga viđena je u ovom meču i na kraju je domaći tim lagano stigao do pobjede u ovom duelu.

Od samog početka Sporting je nametnuo svoj ritam i na poluvrijeme su otišli sa pet golova prednosti, 17:12.

Iako je šampion turske uspijevao u nastavku da dođe u nekoliko navrata na minus tri, ali do iznenađenja na kraju nisu mogli. Sporting je pojačavao napadačku igru kada je najviše trebalo i na kraju su ostvarili pobjedu od sedam golova razlike.

Bh. rukometaš Faruk Vražalić je kod Bešiktaša postigao dva gola, dok Tomislav Nuić nije dobio šansu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Carol i Nikčević sa po šest golova, dok je kod Bešiktaša Done postigao sedam.

U grupi C je Ademar pobijedio Gorenje

Za slovenački tim je nastupio i bh. igrač Ibrahim Haseljić, ali se nije upisao u strijelce.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Fernandez sa šest golova, dok je kod Gorenja Medved postigao sedam.