Enid Tahirović najbolji golman Bundeslige

U izboru portala Handball - Woche.de

Enid Tahirović najbolji golman Bundeslige

Piše: K. Šarić
Enid Tahirović, golman Goppingena, dobio je veliko priznanje. Sjajni reprezentativac Bosne i Hercegovine je u izboru rukometnog portala Handball – Woche.de izabran za najboljeg čuvara mreže u Bundesligi.
Od početka prvenstva je ovaj portal sastavljao tim kola i sad je na kraju sezone formirana najbolja sedmorka sa napomenom da je na nekim pozicijama više igrača jer su isti broj puta bili u timu kola.

Tahirović je najbolji golman, Hrvat Igor Vori je najuspješniji pivot, dok su bekovi Sven-Sö Christopherson iz berlinskog Fuchsea, Filip Jicha i Christian Zeitz (THW Kiel). Uz Zeitza se na mjestu desnog beka nalazi i Poljak Marcin Lijewski iz HSV-a.

Najbolje lijevo krilo je Danac Anders Eggert (Flensburg) dok su tri igrača podijelila prvo mjesto kad su u pitanju desna krila i to Vedran Zrnić (Gummersbach), Robert Weber (Magdeburg) i Christian Schone (Goppingen).

Tahirović je sa Goppingenom kojeg trenira Vladimir Petković ove sezone osvojio Kup EHF uz šesto mjesto u Bundesligi i plasman na finalni turnir Kupa.



Trening promo:

Teretana Star Šport

Sarajevo - Teretana & fitness centar

BBI Centar Sarajevo

Košarkaški klub Bosna

Sarajevo - Škola košarke

Učite košarku u dresu prvaka Evrope