Francuska bez poraza
Nezaustavljivi Bertrand Gille

M. Maksimović

Nakon tri odigrana kod rukometaša samo je jedna reprezentacija neporažena, Francuska. U derbiju dana u grupi A, Francuska je savladala Hrvatsku 23:19.

Sedam minuta prije kraja Francuska je vodila 19:18, a Michael Guigou i Bertrand Gille postižu po dva gola za potvrdu pobjede Francuske.Kod Francuza Bertrand Gille sedam golova, Narcise četiri. Kod Hrvatske je Džomba sa pet golova bio najefikasniji. I ovoj grupi Poljska je savladal Brazil 28:25, Španija Kinu 36:22.

U grupi B opet tijesan poraz Egipta. Ovaj put od Njemačke 23:25. I ovom susretu smo imali izjednačenje u 53. minuti, 22:22, a Njemačka serijom 3:1 stiže do pobjede. Michael Krauss je u toj seriji zabio dva gola, Dominik Klein jedan.U tom periodu sa druge strane samo je gol postigao Hassan Yousri. Nijemci su imali Glandorfa sa sedam golova, odnosno Kehrmanna i Kraussa sa po šest. U poraženoj ekipi Zaky je postigao sedam golova.

Koreja je sa 22:21 pobjedila Island, ali je ovdje sve bilo riješeno kada je Yoon zabio gol pet minuta prije kraja za 21:18. Naravno da je kod reprezentacije Koreje Yoon najefikasniji sa šest golova, dok su po pet na suprotnoj strani zabili Giersson i Sigurdsson.

Danci su pobjedili Ruse koji su u nekoliko navrata vodili i po tri gola razlike. U posljednjem sekundama utakmice, Boldsen je izjednačio na 24:24, a a sretno i spretno zabio je Hansen nakon deveterca u posljednjim trenucima za 25:24. Šest golova je zabio Christiansen, isto koliko su na drugoj strani postigli Chernoivanov i Igropulo.