Izviđač briljirao u Gračanici i zasjeo na vrh

Premijer liga za rukometaše

Rukometaši Izviđača slavili su u Gračanici sa 41:29 u utakmici 15. kola Premijer lige BiH.

Gosti iz Ljubuškog su večerašnjom pobjedom došli na prvo mjesto tabele ispred zeničkog Čelika.

Izviđač je većim dijelom utakmice vodio četiri-pet golova razlike, a na poluvremenu je imao vodstvo 19:13.

Bilo je već tada jasno da će Gračanlije teško izbjeći poraz. Posljednji put su domaći imali izjednačenje u 22. minuti, pa čak i poveli u 24. minuti, no ubrzo je Izviđač okrenuo stvari u svoju korist.

Dobru igru gostujućih igrača je gračanička publika pozdravila gromoglasnim aplauzom.

Mandić je sa 11 golova predvodio Izviđač, dok je Tolić imao devet odbrana. U redovima domaćih je najbolji sa devet golova bio Osmanhodžić, dok je osam golova postigao Hamidović.

RK Gračanica - RK Izviđač 29:41 (13:19)

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

RK Gračanica: Ahmetašević 5 odb; 1 gol,  Šaković, Spahić, Sarajlić, Mujačić 1, Kovačević, Alibegović 2, Saračević, Redžić, Osmanhodžić 9, Avdić 3 odb; Sumbić 2, Ilić 5, Hamidović 8, Mulahalilović, Brđanović 1. Trener: Mirsad Gopo.

HRK Izviđač: Ivanković, Ereš 8, Bošnjak, Mandić 11, Čutura 2, Jarak 3, Tolić 9 odb; Šarac 1, Grbavac 5, M. Pavlak 3, A. Pavlak 1, Hrstić 6, Rodin, I. Ereš, Beljo 1. Trener: Zdenko Grbavac.