Kielu za utjehu naslov
Karabatiću novi naslov

M. Maksimović

Rukometaši Kiela, Noke Serdarušića su nakon poraza u finalu Lige prvaka utjehu pronašli u novoj tituli prvaka Njemačke.

U 33. kolu rukometaši Kiela su u Porsche-Areni kao gosti savladali Göppingen 43:31. Utakmica je bila otvorena do 20 minute, nakon čega Kiel serijom 5:0 odlazi na 17:10. u pobjedničkom sastavu Nikola Karabatić je postigao 9 golova, Henrik Lundström 8. U ekipi Göppingen je ubjedljivo najbolji bio
Nikola Manojlović sa 10 golova. Ekipi Noke Serdarušića je na ruku išao rezultat iz Mannheima gdje je domaći Rhein-Neckar Löwen savladao glavnog konkurenta Kiela, ekipu Flensburga 31:27. HSV je mogao preskočiti Flensburg, ali je u derbiju kola Nordhorn bio bolji 31:29. Na tabeli Kiel ima 59 minuta, Flesnburg ima 54, HSV 52, dok na četvrtom mjestu Rhein-Neckar Löwen ima 50 bodova.