LIVE! Mađarska - BiH 27:25

19:40 KRAJ! 27:25 konačan je rezultat današnje utakmice, u kojoj su naši igrali jako dobro i izgubili razlikom koja se itekako može dostići u revanšu koji se za sedam dana igra u Sarajevu.

17:36 Pad u igri naših nisu iskoristili Mađari, koji su promašili dvije kontre, a s druge strane naši konačno zabijaju za 27:25, minut i 10 sekundi do kraja.

17:30 Mnogo sreće imali su Mađari, prvo su zabili, pa su im suci poklonili loptu na navodno probijanje Prce. Puljezević je zatim odbranio nemoguće, a u kontri je crveni karton zaradio Martinović, pa Mađari sa sedam metara dolaze do vodstva 26:24.

17:25 Time out tražili su domaći, koje sudije i dalje paze, obzirom da su im u nekoliko navrata poklonili loptu. Ipak, naši ne razmišljaju o tome, igraju čvrsto u odbrani i smireno u napadu, pa još uvijek vodimo s jednim golom prednosti.

17:19 Igra se gol za gol, ali naši ovaj put igraju jako dobro i u napadu, pa je u 20. minuti rezultat na našoj strani - vodimo 22:21.

17:13 Vodimo, prvi put u drugom dijelu. Zabio je Obradović iz kontre, no sudije su uzvratile i isključile Stojanovića na dvije minute...

17:10 Skoro smo na polovini smo drugog dijela, a rezultat je 18:18. Igraju se mnogo bolje odbrane nego u prvih pola sata, s tim da domaći i dalje grubo zaustavljaju naše, a do sada su imali tek jedno isključenje i nismo izveli ni jedan sedmerac. Ipak, otpor naših je veliki, a u 14. minuti je Stojanović zabio za poravnanje 18:18.

17:03 Iako sudije pokušavaju pomoći domaćima, ne ide Mađarima ni blizu onako kako su očekivali. Promašili su kontranapad, a Mustafić je zabio s druge strane, pa nakon deset minuta imamo egal - 17:17.

16:55 Počelo je drugo poluvrijeme, dobro smo počeli, ali je Stojanović zaradio dvije minute, sa igračem manje smo ostali na minus 1 (16:15). Ipak, sada naši imaju čovjeka više, ali kontru Doborca brani domaći golman.

16:42 KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Mađarska - Bosna i Hercegovina 15:14! Izuzetno zanimljva završnica prvog dijela, Mađari su imali tri gola prednosti (15:12), ali se naši razbudili i u posljednjoj minuti postigli dva gola, te se na odmor ide sa podnošljivih -1.

16:37 Opet su naši imali dvije tehničke pogreške u napadu, a potom je i Prce promašio, tako da su Mađari uspjeli napraviti razliku od dva gola - 14:12 vode domaći dvije i pol minute prije kraja.

16:34 Ruske sudije u potpunosti tolerišu grubu igru Mađara. Ipak, naši se još uvijek jako dobro nose sa favorizivanim protivnikom, a drugim golom Damira Doborca pet minuta prije kraja dolazimo do novog egala 12:12.

16:26 Slabe tri reakcije u napadu Mađari su kaznili brzim kontrama, a njihovu seriju prekinuo je Nikola Prce i sada je, deset minuta prije kraja, 11:10.

16:25 Vratili smo bili prednost (8:7) serijom od dva gola, ali se domaći vraćaju i poravnavaju. Trenutno je 13 minuta do kraja prvog poluvremena. Domaći i dalje igraju dosta grubo što sudije toleriraju, pa još nema isključenja.

16:20 Nismo uspjeli realizovati tri napada, igramo malo teško u napadu, Obradović nije imao sreće, pogodio je prečkua a Ekremović tri gola u nizu za 7:6.

16:16 Dvanaest minuta je iza nas, Enid Tahirović brani odlično, suci dopuštaju agresivniju igru domaćih, ali to ne smeta Toromanoviću koji nam je donio vodstvo od 6:4.

16:13 Naši igraju jako dobro, deveti je minut, odbranili smo napad, a Doborac i Toromanović zabili za prvo vodstvo od 4:3!

16:10 Igra se izuzetno čvrsto i agresivno, a nakon gola domaćih, naši su izgubili loptu probijanjem. No, Enid Tahirović je na drugoj strani upisao prvu odbranu, a Obradović pogodio za 2:2

16:06 Naši su krenuli s odbranom 6-0, ali nismo uspjeli odbraniti prvi napad, pa su Mađari prvi poveli 1:0. No, Mustafić je u sljedećem napadu doveo BiH do izjednačenja.

15:56 Sve je spremno za početak prve utakmice baraža za Svjetsko prvenstvo, koja se igra u mađarskom Gyongyosu, a izabranici Halida Demirovića obećaju maksimalno zalaganje i borbenost. Sretno Bosno i Hercegovino