Makedonija bila tvrd orah, Poljaci ipak slavili

Evropsko rukometno prvenstvo

Rukometna reprezentacija Poljske slavila je večeras i drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu.

Domaćini turnira su ovog puta bili bolji od reprezentacije Makedonije, a rezultat je bio 24:23.

Makedonci su sjajno otvorili meč vođeni sjajnim Kirilom Lazarovom i vodili su tokom čitavog poluvremena. Njihova prednost rasla je i do plus četiri, a na poluvrijeme su otišli sa prednošću 13:11.

Ipak, Poljaci na samom početku drugog poluvremena ubacuju u brzinu više i rezultat okreću u svoju korist. Sredinom drugog poluvremena uspjeli su dođu i do tri gola prednosti i bilo je jasno da će se Makedonija teško vratiti.

Poljskoj je ovo bio drugi trijumf u isto toliko mečeva, dok je Makedonija upisala drugi poraz.

Poljska - Makedonija 24:23

Poljska: Lijewski 4, Bielecki 2, Wisniewski 2, Jurecki 4, Michal Jurecki 5, Syprzak 6, Lucak 1.

Makedonija: Manaskov 1, Stoilov 1, Lazarov 8, Mitkov 2, Mirkulovski 5, Pribak 3, Georgievski 2, Filip Lazarov 1.