Naši u Skoplju poraženi od Egipta
Bh. tim primio gol 10 sekundi prije kraja utakmice

Prvo kolo turnira Makedonija trophy

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Skoplju u prvom kolu turnira Makedonija trophy izgubila od Egipta, rezultatom 34:35.

Naši su imali remi sve do 10 sekundi prije kraja, kada smo primili gol, te smo poraženi. Međutim, glavni uzrok poraza bh. tima je loša igra u prvom poluvremenu, jer smo nakon 30 minuta igre za Egipćanima zaostajali čak sedam golova (13:20). Najefikasniji u našem timu večeras je bio Vukašin Stojanović sa devet postignutih golova.

Utakmicu drugog i posljednjeg kola grupne faze naši igraju u četvrtak u Velesu kada će nam protivnik biti Crna Gora. Susreti za plasman na Makedonija Trophyu su u petak.

Podsjetimo, kroz utakmice na turniru u Makedoniji naša nacionalna selekcija uigrava se pred utakmice decenije protiv Mađarske, to jeste baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo Hrvatska 2009. U prvom meču baraža gosti smo u Mađarskoj 7. juna, a revanš je sedam dana u sarajevskoj dvorani «Mirza Delibašić».