Pobjeda od velike važnosti
Odbrana Doukasa nije imala lijeka za napad "studenata"

Gregor Cvijič, trener Bosna SO

Rukometni klub Bosna Sunce osiguranje ostvario je prvu pobjedu u okviru grupe B Lige prvaka. „Studenti“ su u odličnoj utakmici, sa 12 golova razlike, kući ispratili prvaka Grčke Doukas. Konačnih 34:22 u korist bh. prvaka govori dovoljno o nadmoći „studenata“.

Neki će možda reći da prvak Grčke nije dovoljno kvalitetna ekipa i da Doukas ne bi trebao biti mjerilo, ali pobjeda je pobjeda.

Svaka utakmica u ovako jakom takmičenju kakvo je Liga prvaka je od iznimno velike važnosti. Jako je bitno da smo sezonu otvorili pobjedom. Na nama je uoči utakmice sa Doukasom bio određeni pritisak jer je u ekipi bilo dosta promjena i nije se znalo kako ćemo funkcionisati na parketu. Međutim, moji su rukometaši odgovorili odlično na sve postavljene zadaće i napravili smo dobar rezultat. Svaka pobjeda u Ligi prvaka, a pogotovo ona sa 12 golova razlike, može vrijediti jako puno u nastavku takmičenja“, kazao je trener sarajevske ekipe Gregor Cvijič.

„Studenti“ su sinoć izgledali zaista odlično na parketu dvorane „Mirza Delibašić“. Pogotovo se to odnosi na drugo poluvrijeme kada su u svim segmentima igra potpuno nadvisili grčkog prvaka. Igra u napadu je funkcionisala sasvim dobro, o čemu svjedoče i 34 postignuta gola.

Iako to rezultat baš i ne oslikava najbolje, dugo smo se mučili kako bi prešli granicu od osam golova razlike. Tek negdje u 35. minuti smo uspjeli preći u veće vodstvo i na neki način smo probili psihičku barijeru, te smo do kraja susreta odigrali mnogo bolje. Doukas se pokazao kao protivnik kojeg se ne smije ni u jednom trenutku potcijeniti“, kazao je Cvijič, te je pozvao sarajevsku publiku da u što većem broju dođe na Bosnine utakmice, jer je publika, kako kaže, uvijek bila igrač više za sarajevski sastav.