Prva pobjeda Krima, derbi Budućnosti
Budućnost neporažena u regonalnoj ligi

Regionalna liga u rukometu

Rukometašice Krim Mercatora ostvarile su prvu pobjedu u regionalnoj ligi nakon što su u unaprijed odigranom susretu 6. kola u Zagrebu nadigrale domaću Lokomotivu sa 33:22 (16:15). Lekić je za Krim postigla devet golova, dok je Vergelyuk dodala sedam.
Ipak, derbi se igrao u Podgorici gdje su se sastale dvije najbolje ekipe. Domaća Budućnost T-Mobile ugostila je Podravku Vegetu, a na kraju je bilo 34:30 (17:20) te su Crnogorke sada jedine neporažene u WRHL. Gošće su bolje ušle u meč, imale su 7:1, a na poluvremenu 20:17, domaće su uz podršku 2.000 navijača u nastavku preokrenule.

Prvi strijelac susreta bila je Svitlana Pasičnik iz Podravke sa devet golova. U timu Budućnosti bolje od ostalih bile su Ana Radović (8), Marija Jovanović (7) te golman Sonja Barjaktarović koja je sakupila 13 odbrana.
Nakon što je poražen u Podgorici, Hypo je izgubio i u Skopju. Slavio je Gjorče Petrov rezultatom 26:22 (11:12), a igračica utakmice s 21 odbranom bila je Ana Križanac.
Treba kazati da je sa pet pobjeda iz isto toliko mečeva na čelu tabele WRHL  Budućnost T-Mobile, ispred Podravka Vegete (4-1).