RK Bosna LO drugi finalista Kupa

Kup BiH u rukometu

Rukometaši Bosne Lido Osiguranja igraće u finalu Kupa Bosne i Hercegovine. Oni su danas u polufinalnoj utakmici u dvorani Ramiz Salčin savladali Bosnu iz Visokog sa ubjedljivih 35:24, te će se sutra boriti za prvi trofej sezone.

Iako je trener Sarajlija Gregor Cvijič imao jako puno problema sa povredama njegovih igrača posljednjih dana, Studenti su od prve minute utakmice dominirali i nametnuli svoj tempo. Visočaci su imali jedno vodstvo, ono od 1:0, da bi nakon toga Bosna LO zabijala u seriji, pa se razlika iz minute u minut samo povećavala. Čuvari mreže Visočaka, prije svega Adis Hadžić, nisu imali svoju noć, dok je s druge strane, iako još uvijek povrijeđen, Šabanović bio maestralan sa 15 odbrana. Izabranici Halida Demirovića imali su i mnogo izgubljenih lopti, pa je poraz bio neminovan. Presudila je svakako duža klupa Sarajlija, kod kojih su najefikasniji bili Čačić i Omerčević sa po 5 golova.

Finale Kupa Bosne i Hercegovine na programu je u nedjelju u 16 sati.