Rukometaši Borca ponovo prvaci BiH

Rukometaši Borca slavili su u Zenici protiv Čelika i tako odbranili naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Banjolučani su rezultatom 30:27 slavili u Zenici u posljednjem, šestom kolu Lige 4. To je Borcu bilo dovoljno da ponovo osvoji titulu.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 16:16, ali su gosti u nastavku ubacili u brzinu više i otišli na konačnih plus tri.

Predvodio je goste Ćeranić sa devet pogodaka, dok je na golu briljirao Blažević sa 20 odbrana. U sastavu Čelika Begagić i Kadić su postigli po osam, odnosno sedam pogodaka.

Borac je ranije osvojio i Kup, pa tako slavi duplu krunu.