Rukometaši Maglaja ostvarili novu pobjedu

Otkrovljenje Premijer lige

SportSport.ba

Rukometaši RK „Maglaj“ ostvarili su 3. u nizu pobjedu u rukometnoj Premijer ligi. U okviru 4. kola Premijer lige u Sportskoj dvorani Maglaj, rukometaši maglajskog kluba bili su bolji od RK „Gradačac“ rezultatom 30:23 (16:9).

Početak utakmice bio je veoma nervozan sa obje strane, tako da nijedna od ekipa nije uspjela ostvariti prednost veću od jednog pogotka. U 12. minuti serijom 4:0, domaća ekipa prvi put ima veću prednost, rezultat je glasio 6:3. Sjajnom odbranom i brzim polukontrama, domaćini su svoju prednost samo povećavali, pa je u 23. minuti na semaforu stajalo 11:5.

I do kraja poluvremena na terenu je postojala samo jedna ekipa, predvođena sjajnim Čičkušićem (10 pogodaka, 7 u prvom dijelu). Na kraju poluvremena rezultat je glasio ogromnih 16:9. Pogotkom na startu drugog poluvremena, rukometaši RK „Maglaj“ došli su do maksimalnih +8 (17:9).

Nakon toga desio se neshvatljiv pad Maglaja, čije greške i ishitrene šuteve, koristi ekipa Gradačca i u 42. minuti prilazi na samo -2 (17:19). Ponovnom serijom (4:0), izabranici trenera Obralića ne dopuštaju nikakvo iznenađenje i ponovo odlaze na ugodnih šest golova prednosti, 23:17. Do kraja susreta igralo se u serijama po dva gola, ali gosti iz Gradačca nisu uspjeli ozbiljnije priprijetiti sjajnoj maglajskoj ekipi, pa je konačan rezultat glasio 30:23.

Najbolji kod domaće ekipe Čičkušić sa 10 i Čosić sa 6 pogodaka, dok se kod Gradačca Zrnić 5 puta upisao u listu strijelaca.

Nakon tri vezana trijumfa (Sloboda, Gračanica, Gradačac), rukometaši Maglaja „skočili“ su za dva mjesta na tabeli i sada su na 3. poziciji, dok je ekipa Gradačca pala na 7. mjesto. U sljedećem kolu, rukometaši Maglaja gostuju na Ilidži, ekipi RK „Igman“, dok ekipa Gradačca na svom terenu dočekuje ekipu RK „Izviđač“ iz Ljubuškog.

MAGLAJ-GRADAČAC 30:23 (16:9)

Dvorana: Sportska dvorana Maglaj. Gledalaca: 600. Sudije: Goran Ilić i Vedran Paleksić (Doboj). Delegat: Vladimir Jović (Tuzla). Sedmerci: Maglaj 8 (6), Gradačac 6 (3). Isključenja: Maglaj 12 minuta, Gradačac 12 minuta.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

MAGLAJ: Bradarić A.(1 odbrana), Murtezanović, Mehinagić 3, Omerović 2, Bradarić K., Husarkić, Hadžihasić (7 odbrana, 3 sedmerca), Alić 1, Kujrić, Mutapčić (5 odbrana), Ridžal 3, Abdurahmanović 3, Pejić 1, Bjelobrković 1, Čosić 6, Čičkušić 10. Trener: Mahmut Obralić.

GRADAČAC: Kahvedžić, Čaušević, Božić R. 4, Softić, Božić D. 2, Hasanbašić, Haseljić 3, Čutura (6 odbrana, 1 sedmerac), Zrnić 5, Đurić (5 odbrana), Mirković 4, Pedić 3, Grahovac, Sarajlić 2, Imširović. Trener: Mehmed Doborac.