Rukometaši pobjedom u Tallinu otvorili  "operaciju Katar"

Pala Estonija

Rukometaši pobjedom u Tallinu otvorili "operaciju Katar"

Bosanskohercegovačka rukometna reprezentacija uspješno je, pobjedom u Tallinu nad Estonijom (29:26), otvorila kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvu u Katar 2015. godine.

"Nova" reprezentacija, u kojoj je nekoliko prekomandovanih juniora, ali i iskusnih povratnika, pokazala se u pravom izdanju na neugodnom gostovanju u Tallinu. Bili smo blagi favoriti, ali znamo kako smo ranije prolazili s Estoncima i stoga smo uz dosta respekta prema protivniku ušli u meč.

Međutim, uz veliku dozu respekta, naši momci su krenuli agresivno od samog početka i ubrzo smo se odmakli na dva gola razlike (3:5). Vodili smo gol ili dva razlike na početku, ali od 20. minute pa do kraja prvog dijela polako smo se odvajali na tri, četiri, pet, pa na kraju i šest razlike (13:19).

Delić je u prvih 30 minuta postigao šest golova, sjajni su bili Kostić, Vražalić, iskusni Prce, mladi Malinović. Grahovac i Burić nisu imali impresivnu brojku odbrana, no u napadu smo djelovali više nego dobro i stoga smo imali odličnih šest golova prednosti na poluvremenu.

U prvh pet minuta nastavka ne uspijevamo zabiti gol, dok su Estonci uspjeli da postignu dva gola za povratak u meč (15:18). Preko Prcea i Vranješa vraćamo se na plus 5 nakon šest mintua igre u drugom poluvremenu. Grahovac je upisao sjajnu odbranu, a Karačić postigao svoj četvrti gol za 21:15, a onda sjajni Grahovac bilježi novu odbranu!

U 40. minuti poveli smo 23:16, ali onda jedan pad u našoj igri i Estonci nam prilaze na minus 4 (21:25). Taj rezultat bio je aktivan na semaforu nekoliko minuta, jer smo i mi, ali i Estonci promašivali po nekoliko vezanih napada.

Došli su domaćini na minu tri (22:25) i nekako smo upali u krizu, a onda Bećirović zabija za 26:22. Ipak, kada je Toromanović zabio za 28:23, mogli smo biti mirni u posljednjih četiri-pet minuta. Na kraju je završeno 29:26 u našu korist.

Delić i  Prce postigli su po šest golova, četiri Kostić, tri je zabio Malinović, a veliki doprinos svojim odbranama dali su Grahovac i Burić.