Rukometašice Ljubuškog u finalu

Završnica Kupa BiH

Rukometašice Ljubuškog prve su finalistice Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su danas u polufinalnom susretu savladale mostarsku Katarinu. Pobjednik je odlučen tek nakon produžetaka, budući da u regularnih 60 minuta nije bilo pobjednika (26:26).

U jednoj veoma borbenoj i kvalitetnoj utakmici sa dosta poteza nije bilo pobjednika, bar ne nakon regularnih 60 minuta. Minut prije kraja rukometašice Ljubuškog imale su prednost od jednog gola (26:25), ali su uporne Mostarke uspjele izjednačiti u samom finišu utakmice.

Pobjednika smo saznali nakon dodatnih deset minuta (dva produžetka po pet minuta), no sve je bilo jasno već u prvom produžetku kada je Ljubuški napravio seriju od 4:0. Krajnji rezultat glasio je 31:30.

Treba napomenuti kako tokom utakmice niti jedan od ekipa nije imala prednost veću od tri gola. Rukometašice Ljubuškog čekaju pobjedniak iz susreta ŽRK Ilidža - ŽRK Borac.

Najefikasnije u redovima Ljubuškog bile su Maja i Andrea Brusina, dok su u redovima Katarine briljirale Šekić (12) i Mičijević (11).

ŽRK Ljubuški - ŽRK Katarina 31:30 (26:26)

Dvorana: KSC Skenderija. Gledalaca: 200. Poluvrijeme: 10:11. Kraj: 26:26. Produžeci: 31:30. Sudije: Dragičević i Križanec. Isključenja: Katarina 8 minuta, Ljubuški 8 minuta. Sedmerci: Katarina 4/2, Ljubuški 6/6.

ŽRK Ljubuški: Brusina Andrea 7, Brusina Maja 13, Ristić, Mistrić 3, Knežević 2, Pavlović, Misetić, Vrdoljak 2, Borah 1, Pavlović, Tolić 3, Jelčić, Bebić, Stojak. Trener: Zvonko Herceg.

ŽRK Katarina: Miličević, Bilić 1, Milišić 2, Ljolje 4, Jovanović, Šekić 12, Vrančić, Mičijević 11, Pažim, Zovko, Čobanović, Čarapina. Milenko Avdalović.