Ruskinje i Koreanke izjednačene
Mađarska savladala Švedsku

Ženski olimpijski rukometni turnir

U prvim utakmicama ženskog rukometnog turnira, gledaoci su mogli vidjeti i jednu neriješenu utakmicu, i to onu između Rusije i Koreje gdje je nakon šezedeset minuta igre rezutat na semaforu ostao izjednjačen 29:29. Ruskinje su povele 16:13 na poluvremenu, a onda i povećale razliku na 26:18, da bi uslijedio pad koncentracije koji su Koreanke iskoristile za seriju od 8:0 i nevjerovatni povratak.

Tijesan rezultat bio je još samo na poslijednjoj utakmici večeri u kojoj su Njemice savladale Brazilke rezutlatom 24:22, te u meču između Mađarske i Švedske, dok su na svim ostalim susretima pobjede bile uvjerljive.