Solari se revanširali Lokomotivi

Premijer liga BiH za rukometaše

Rukometaši tuzlanske Sloboda Solane ostvarili su prvu pobjedu u drugom dijelu sezone. U Mejdanu je savladana Lokomotiva, koja je u prvom dijelu sezone u Brčkom upravo protiv Tuzlaka ostvarila prvu i jedinu pobjedu.

Rezultatska neizvjesnost potrajala je do 4:4. Kasnije su Solari zaigrali angažovanije i čim su se rezultatski odlijepi pitanje pobjednika nije bilo sporno.

Bakir Buljugija je postigao 8 golova, Alen Brčaninović 7, Amar Husejnovović 6, a Emir Suhonjić 5. Kod gostiju najefikasniji je bio Siniša Purić sa 7.

Sloboda Solana - Lokomotiva 35:26 (18:12)

Tuzla - Dvorana Mejdan. Gledatelja 150. Suci: Zoran Raca i Miroslav Rakar. Isključenja: Sloboda Solana 6 minuta, Lokomotiva 8 minuta. Sedmerci: Sloboda Solana 4(3), Lokomotiva 4 (3).

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Sloboda Solana: Beširević, Buljugija 8, Bojić, M Ferhatbegović 2, Čajić, E. Ferhatbegović 3, Suhonjić 5, Serhatlić 1, Husejnović 6, Brčaninović 7, Đulić 2, Hamzabegović, Cerić, Ventić 1. Trener: Mirza Bulić.

Lokomotiva: Maksimović, Ristanić 2, Mijatović 5, Komnenović, Đurkić 4, Mešanović 2, Hercegovac 1, Purić 7, Mihajlović, Petrović, Pucar 4, Rikanović, Benić 1, Vukadinović. Trener: Filip Vukadinović.