Tahirović s Goppingenom izborio Evropu

Današnjim susretima posljednjeg 34. kola njemačkog rukometnog prvenstva spuštena je zavjesa na najbolju rukometnu ligu u Evropi. Enid Tahirović sa svojim Goppingenem pobjedom nad Mindenom (31:21) izborio je nastup na evropskoj sceni u narednoj sezoni.

Uoči posljednjeg kola momčad našeg reprezentativnog golmana i Magdeburg imali su isti broj bodova, te je Goppingenu za 7. mjesto i izlazak na evropsku scenu trebala pobjeda protiv Mindena. Već u 21. minuti Tahirović i društvo vodili su sa 11:3, a u 44. minuti imali su i najveću prednost, 25:11. Goppingen je do trijumfa predvodio Dragos Oprea sa 7 postignutih golova, dok je kod Mindena Michael Haass postigao 5 golova.

U derbiju kola i ujedno opraštaju Karabatića od Bundeslige, Kiel je bio ubjedljiv protiv Flensburga (37:31). Trenutno jedan od najboljih svjetskih rukometaša, Nikola Karabatić, oprostio se od dresa Kiela postigavši 7 golova, dok je još jedan igrač na odlasku, Vid Kavtičnik, postigao pet golova. U dresu Flensburga sa po 7 golova najefikasniji su bili Thomas Mogensen i Alexander Pettersson.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti laganu pobjedu HSV-a nad Stralsunderom (43:16) uz 21 pogodak Stefana Schrodera.