Titula za Vardar

Dominacija ekipe iz Skoplja

Rukometaši Vardara odbranili su titulu šampiona Makedonije.

Oni su sinoć kao gosti savladali jedinog konkurenta, ekipu Metalurga, rezultatom 24:21 i tako dva kola prije kraja šampionata stekli nedostižnu bodovnu razliku.

Vardar je na poluvremenu imao višak od 4 gola (12:8), da bi u nastavku iskusno sačuvao stečenu prednost.

Igor Karačić i Alex Dujshebaev postigli su po pet golova za pobjednički sastav, dok je kod domaćina najbolji bio Filip Taleski sa devet golova.

Nakon osam utakmica play-offa, rukometaši Vardara zauzimaju čelnu poziciju sa maksimalna 24 boda. Metalurg je drugi sa omjerom 6-2, odnosno 18 bodova.

Treba istaći da je ovo 10. titula za ekipu iz Skoplja.