U derbiju dana Hrvatska savladala Crnu Goru

Penezić nezaustavljiva

U derbiju dana Hrvatska savladala Crnu Goru

Piše: A. Beganović
Odigrane su četiri utakmice 4. kola na rukometnom turniru olimpijskih igara, a u derbiju dana rukometašice Hrvatske savladale su Crnu Goru (27:26).
Izabranice Vladimira Canjuge stigle su do treće pobjede u četiri utakmice i ukoliko savladaju slabašnu Veliku Britaniju grupnu fazu će okončati na najmanje drugom mjestu.

Tokom svih 60 minuta vodila se rovovska borba, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a na kraju je Hrvatska zasluženo slavila.

Najzaslužnija za veliku pobjedu Hrvatske bila je Andrea Penezić, koja je postigla 9 golova, dok su Tatari i u drugom dijelu odlična Horvat dodale po 5 golova. Kod Crne Gore bolje od ostalih bile su Popović sa 10, te Radičević i Bulatović sa po 5 golova.

U ostale dvije utakmice grupe A Rusija je savladala Brazil (31:27), a Angola Veliku Britaniju (31:25).

U jedinoj do sada odigranoj utakmici 4. kola grupe B Francuska je savladala Južnu Koreju (24:21).



Trening promo:

Teretana Star Šport

Sarajevo - Teretana & fitness centar

BBI Centar Sarajevo

Košarkaški klub Bosna

Sarajevo - Škola košarke

Učite košarku u dresu prvaka Evrope