Ubjedljiva pobjeda Studenata u Visokom

Sarajlije slavile rezultatom 40:24

A. Beganović

U derbiju 8. kola Premijer lige Bosna iz Sarajeva je u Visokom bila bolja od domaće Bosne (40:24).

Izabranici Zuhdije Korkarića su opravdali ulogu favorita i zasluženo su slavili ubjedljivu pobjedu.

Od samog početka susreta bilo je jasno da su gosti iz Sarajeva u ovom trenutku mnogo kvalitetnija ekipa i već nakon prvog poluvremena su imali osam golova prednosti (16:8), pa je pitanje pobjednika bilo odlučeno.

U drugom dijelu ništa novo, odnosno Studenti ne popuštaju, pa njihova prednost iz minuta u minut raste, za konačnih 40:24.

Delić i Zulfić sa po osam pogodaka su predvodili pobjedničku ekipu, dok je Mimić sa sedam pogodaka bio najefikasniji kod domaćih.