Prijateljska utakmica

D. Rakanović

Rukometaši Vogošće savladali su u prijateljskom meču Slaviju rezultatom 26:21.

U odličnoj rukometnoj predstavi slavili su Vogošćani, iako se mora priznati da su ih novajlije u Premijer ligi propisno namučili.

Vogošća je odlično ušla u meč, nakon pet minuta imala je prednost od 5:1. Slavija u nastavku prvog poluvremena uspijeva smanjiti razliku i na veliki odmor se ide sa dva pogotka prednosti za Vogošćane (13:11).

U nastavku igre daleko iskusnija ekipa Vogošće apsolutno kontolisali utakmicu i zasluženo ostvarili pobjedu.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

U ekipi Vogošće istakao se Kreso sa šest pogodaka. Po četiri gola postigli su Pekić, Geko i Osmanhodžić.

U sastavu Slavije najefikasniji je bio Boris Luketa sa šest pogodaka. Raspoloženi su bili i Mladen Vukadin sa pet, te Miloš Tešanović sa četiri pogotka.